favIcon مقالات علمی و آموزشی
مجتمع پسران : 88959292  مجتمع دختران : 66578134

مقاله ها

مجموعه مطالب یا مقالات وب‌سایت
نمایش در هر صفحه
9 12 1399
میکرولرنینگ دریچه ای برای آموزش در دنیای پر دغدغه

انسان امروزی بیش از هر زمان دیگری با کمبود زمان مواجه است. در این حال بروز دغدغه های مختلف امکان تمرکزهای طولانی مدت را تا حد بالایی محدود کرده است. در این شرایط بهترین راهکار برای ارتقای سیستم آموزشی استفاده از شیوه ای است که در کوتاه ترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را در اختیار افراد بگذارد. علاوه بر این فراگیران باید از هر نقطه و به هر وسیله ای امکان دسترسی به محتوای آموزشی را داشته باشند. افزایش تقاضا برای ایجاد یک شیوه آموزشی نوین منجر به روی کار آمدن روندهای جدید در آموزش آنلاین و همین طور سیستم های مدیریت آموزش آنلاین شده است. یکی از مؤثرترین راهکارهای موجود میکرولرنینگ است.

9 12 1399
توصیه هایی برای هدف گذاری صحیح در زندگی

راه های مختلفی برای توسعه و رشد فردی وجود دارد؛ ولی تعیین اهداف روشن برای رشد شخصی، قطعاً احتمال موفقیت را بالاتر می برد. هنگامی که زندگی موانعی را سر راه‌تان قرار می دهد، داشتن هدفی که مرتباً به آن رجوع کنید می تواند تعهد، انگیزه و انرژی ادامه دادن مسیر پر دست انداز را به شما بازگرداند. گاهی اوقات هدف گذاری ممکن است گیج کننده به نظر برسد و به همین دلیل است که داشتن یک نقشه راه برای هدف گذاری کمک کننده خواهد بود.

29 11 1399
شش ویژگی شخصیتی بچه های تاب آور

اگر از افراد موفق دلیل موفقیتشان را بپرسیم اغلب آنها عنوان می کنند که بارها و بارها شکست خورده اند! حتی اگر همه چیز را تمام و کمال هم انجام دهیم باز هم موانعی در مسیر وجود خواهند داشت. مهم این است که به این موانع به عنوان دست اندازهایی کوچک و موقتی نگاه کنیم نه موانع غیرقابل عبور. برای موفقیت لازم است که فرد توانایی غلبه بر چالشها و کنارآمدن با شکستها را پیدا کند و این ساده ترین تعریفی است که از تاب آوری می توان ارائه نمود. حال سؤالی که پیش روی والدین قرار دارد این است که «چطور می توانم به فرزندم کمک کنم تاب آورتر باشد؟». قدم اول این است که دریابید آیا فرزندتان ویژگی های شخصیتی افراد تاب آور را دارد؟ از همین ویژگی به عنوان نقطه ای برای شروع استفاده کنید تا اعتماد به نفس لازم برای مواجه شدن با چالش های زندگی را در او پرورش دهید

googleanaletics